سامانه پیام کوتاه

سامانه پیام کوتاه واحد خدمات پس از فروش میلیونر، جهت اطلاع رسانی به مشتریان مواردی از قبیل بروز رسانی ورژن ها جدید نرم افزارها، ماژول ها و قابلیت های نرم افزاری از این طریق در اختیار ایشان قرار می دهد. همچنین این سامانه آمادگی دریافت انتقادات و پیشنهادات مشتریان را در خصوص خدمات پس از فروش و محصولات را دارا می باشد. شماره پیام کوتاه 500029004336آمادگی دریافت پیشنهادات و انتقادات مشتریان و کاربران محترم می باشد.

خدمات پشتیبانی آنلاین

در راستای ارایه خدمات بهتر و به روز و برای رفع نیازهای مشتریان و ارایه خدمات گسترده در سراسر نقاط ایران و جهان و بدون نیاز به مراجعه حضوری کارشناسان سرویس e-Support در خدمت مشتریان قرار گرفته است. بخش پشتیبانی شرکت میلیونر بررسی های گسترده ای در باره ی نحوه ی سریع پشتیبانی به صورت online انجام داده و در جمع بندی این بررسی از طریق سیستم e-Support به صورت Online و از طریق اینترنت ارایه خدمات پشتیبانی را در کمترین زمان و بالاترین کیفیت انجام می دهد. در این راستا میلیونر امکانات زیر ساختی مناسبی را برای بخش خدمات پس از فروش محصولات خود فراهم نموده است تا با کمترین هزینه برای مشتری خدمات در کوتاهترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت دریافت نمایند. از دیگر ویژگی های این روش برخورداری از تیم فنی مستقر در محل شرکت می باشد که می توانند به بهبود کیفیت خدمات کمک نمایند.

خدمات پشتیبانی تلفنی

مرکز مکالمات و واحد پشتیبانی نرم افزار زیر مجموعه سازمان خدمات پس از فروش میلیونر می باشد.
این واحد از مهندسین نرم افزار با رویکرد و تجربه حضور در صنعت پخش مویرگی تشکیل گردیده که درقالب گروه های جداگانه در حال سرویس رسانی به مشتریان گرامی می باشند.تمامی تماس تلفنی، دریافت راهنمایی ها، رفع اشکالات احتمالی و مواردی از این قبیل از طریق مرکز مکالمات به این واحد ارجاع شده، و کارشناسان در کوتاهترین زمان نسبت به ارایه جواب قانع کننده اقدامات لازم را نسبت به درخواست مشتری انجام می نمایند.
میلیونر با استفاده از نوین ترین ابزار ارتباطی در سازمان خود ضمن راهنمایی و هدایت مشتریان از طریق خطوط تلفن، امکان دسترسی مستقیم به کارشناسان دپارتمان های مختلف را مهیا ساخته و همواره جهت کوتاه و ساده تر کردن فرایندهای موجود تلاش می نماید. کلیه خطوط و مکالمات مشتریان و مخاطبین با میلیونر جهت ارتقاء سطح کیفی خدمات، بررسی و ضبط گردیده و بصورت روزانه و یا هفتگی پایش خواهد شد.
ارجاع و کنترل فرایندهای موجود و ارجاعی از سوی مخاطبین در نرم افزار ارتباط با مشتری ثبت و تا پایان دوره پاسخگویی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

خدمات پشتیبانی حضوری

کارشناسان میلیونر با تعریف فرایندهای مختلف پس از فروش در مقاطع مختلفی بصورت پیش فرض درمکان مشتریان حضور خواهند یافت و در صورت درخواست مشتریان برای حضور جهت رفع اشکال سعی خواهند نمود در اسرع وقت در سایت مشتریان حضور بهم رسانند.مشتریان بنا به وضعیت ساختاری مجموعه شان، گاها جهت پایش فرایندهای خود درخواست کارشناس حضوری در محل می نمایند که بر اساس وضعیت قرارداد فی مابین، کارشناس مربوط در سایت مشتری حاضر می گردد و خدمات حضوری را طبق دستور درخواست مشتری ارایه می نماید.
برخی اوقات حضور کارشناسان و کارشناسان ارشد پیاده سازی و استقرار در محل مشتری و پایش فرایندهای اجرایی و بررسی شاخص های اصلی مجموعه از مشکلات و معضلات آتی در استانداردسازی روند و روال ها جلوگیری می نماید. مسلما ارتباط مداوم و موثر با مشتری و در محل مشتری می تواند شرایط همکاری را مستحکم تر و بهینه تر نماید.

چرا میلیونر؟

با بهره مندی از کارشناسان مجرب نرم افزار و حسابداری محصولات متعدد در زمینه های نرم افزار های مالی ، شرکتی و فروشگاهی را به عنوان راهکارهای ایده آل برای کلیه مراکز تجاری و اداری به شما پیشنهاد میکنیم .

سرعت90%
90%
امنیت80%
80%
دقت بالا95%
95%
فهرست
question