آموزش های حسابداری پولساز

یکی از سوال هایی که همواره ذهن اکثر دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته حسابداری را به خود مشغول کرده این است که:

چگونه می توانم از رشته خود بیشترین درآمد ممکن را کسب کنم؟

و با آموزش در کدام حوزه می توانم به این مهم دست یافت؟

در این مقاله بخشی از روش و راهکارهایی که می تواند شما را در این مسیر یاری سازد معرفی نموده ایم.

  1. کسب مهارت های استراتژیک:

مهارت های استراتژیک در 2 گروه مهارت های عمومی و اختصاصی تقسیم می گردند:

الف- مهارت های استراتژیک عمومی مانند:

مهارت صدور اسناد حسابداری، مهارت کار با نرم افزارهای حسابداری، مهارت کار با برنامه Excel ، مهارت و توانایی استفاده از قوانین و مقررات مالیاتی، مهارت محاسبات حقوق و دستمزد، بیمه و مالیات پرسنل، مهارت تهیه گزارشات مدیریتی، مهارت تجزیه و تحلیل رویدادها، مهارت مدیریت فردی و زمان، روابط عمومی مالی، مهارت مکاتبات اداری و بایگانی اسناد، مهارت کار با کامپیوتر و اینترنت و…

ب- مهارت های استراتژیک اختصاصی: مهارت محاسبه بهای تمام شده کالاهای ساخته شده(تولید)، مهارت حسابداری بر مبنای مرکز هزینه و محاسبات پیمانکاری، مهارت آنالیز سود و زیان کالاهای تبدیلی برای مثال صنعت گوشت و مرغ، محاسبه سود و زیان شرکت های پخش با احتساب طرح های تخفیفی متنوعشان و حقوق و دستمزد بازاریاب بر مبنای شروط مورد نظر مدیریت، مهارت مدیریت امور مالی و حسابداری فروشگاه های زنجیره ای، مهارت تحلیل درآمد شرکت های خدماتی، محاسبات حسابداری چاپخانه و….

که در ادامه به شرح برخی از آنها می پردازیم:

مهارت کار با نرم افزارهای حسابداری:

در حال حاضر با گسترش دنیای تجارت و رشد روز افزون فعالیت های تجاری و به تبع آن فراوانی رویدادهای مالی در شرکتها موسسات و بنگاه های اقتصادی، استفاده از ابزارهای نوین برای ثبت و نگهداری و گزارشگری رویدادهای مالی امری لازم و ضروری است. بنابراین یک حسابدار برای حضور در بازار کار و قبول مسئولیت حسابداری می بایست مهارت استفاده از نرم افزارهای حسابداری را به خوبی بلد باشد. هم اکنون مهارت کار با نرم افزارهای حسابداری برای حسابداران در تمام سطوح مورد نیاز است. حسابداری که قصد حضور در بازار کار حسابداری را دارد به طور حتم باید در زمینه افزایش مهارت کار با نرم افزارهای حسابداری برنامه ریزی و اقدام لازم به عمل آورد. شناخت انواع نرم افزارهای حسابداری از نظر کارکرد برای حسابداران ضرورت است. از نرم افزارهای حسابداری مورد استفاده در سیستم های اطلاعاتی حسابداری، می توان از نرم افزارهای مالی، نرم افزارهای حقوق و دستمزد، حسابداری انبار، فروش، خزانه داری، دارائی های ثابت و بهای تمام شده و… نام برد.

مهارت تجزیه و تحلیل رویدادها :

از پایه ای ترین مهارت های حسابداری، می توان مهارت تجزیه و تحلیل آثار رویدادهای مالی بر روی عناصر اصلی حسابداری را نام برد. چنانچه توانایی خود را در این حوزه افزایش دهید قطعا خواهید توانست درآمد بالایی از شغل حسابداری کسب نمایید. برای مثال دختر خانم 21 ساله ای را می شناسم با مدرک فوق دیپلم حسابداری و تجربه کاری کمتر از 6 ماه اما قدرت تحلیل مناسب و اعتماد به نفس بالا که در حال حضر برای 7 ساعت کاری ماهیانه 5/2 میلیون تومان در آمد دارد، اما در قبال آن آقایی هم می شناسم با فوق لیسانس حسابداری اما عدم توانایی تحلیل که حاضر به کار با حقوق 5/1 میلیون تومان می باشد اما 15 روز بعد از ورود به هر مجموعه ای در جست و جوی شغل جدیدی می باشد.

  1. یک فرصت درآمدزایی دیگر که آینده خیلی خوبی دارد و به احتمال زیاد به زودی در شرکتهای ایرانی گسترش می یابد، تجربه کار با نرم افزارهای ERPو مشاوره و کمک در پیاده سازی و اجرایی شدن سیستم های ERP

چنانچه در این حوزه تجربه و دانش کافی را کسب نمایید قطعا درآمد بالایی را کسب خواهید نمود.

  1. سرپرستی حسابداری از طریق حضور تیم اجرایی:

در این روش نیز می توانید با معرفی حسابداران کم تجربه به عنوان اعضای تیم اجرایی خود و سرپرستی آن ها و سر کشی به واحدهای تجاری مختلف درآمد خوبی کسب نمایید، در همین حوزه نیز شخصی را می شناسم 23 ساله که در حال حاضر با چند فروشگاه قرارداد بسته و به هر کدام 2 یا 3 روز در هفته و تنها برای 2 الی 3 ساعت سر کشی می نماید و درآمدی مثبت 6 میلون در ماه دارد.

  1. نمایندگی و فروش نرم افزارهای حسابداری

با توجه به اطلاعات تخصصی شما در حوزه حسابداری به راحتی می توانید با معرفی محصولات حسابداری با کیفیت به افرادی که به این محصولات نیاز دارند درآمد بالایی کسب نمایید، شخصی از دوستان خود من بود که درآمد یک سال وی از معرفی نرم افزار به مشتریان مجموعه ای که در آن کار می کرد بیشتر از حقوقی بود که از آن مجموعه دریافت نمود.

یکی از شرکت های نرم افزاری بسیار قوی که در حوزه ای نرم افزارهای حسابداری فعالیت می نماید و برای همکاری توصیه می شود گروه نرم افزاری میلیونر می باشد.

و صدها راهکار دیگر که می توانید از طریق آن به راحتی درآمدهای بالاتر از 10 میلیون و حتی گاها بالاتر از 100 میلیون کسب نمایید، از جمله نوشتن مقالات حسابداری، آموزش حسابداری، حسابرسی مجموعه ها، اجرای سمینارها و.. که به شرح آن در مقالات دیگر خواهیم پرداخت.

 

 

 

 

 

 

 

 

12 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
question