راهکارهای ویژه پخش و توزیع سراری

شرکت‌هایی که بخش مهمی از مدل کسب و کارشان « فروش و تحویل محصولات به خرده‌فروشان» است ، با مسائل بسیاری در حوزه کارشان روبرو هستند. از آنجایی که عملیات توزیع، بخش عمده‌ای از فعالیت‌های این شرکت‌ها را در بر می‌گیرد، وجود راهکارهای ویژه پخش و توزیع سراری کارآمد که کمترین هزینه‌ را بر آنها تحمیل کند، از اهمیت بالایی برخوردار است. تعداد بالا و پراکندگی جغرافیایی مشتریان در کنار حجم زیاد عملیات روزانه، نیازمند دقت و کارایی بالا برای پاسخ‌گویی مناسب و به موقع به مشتریان است.

شرکت میلیونر به عنوان یک شریک تجاری برای شرکت‌های فعال در صنعت پخش و با هدف تامین نیازهای خاص این صنعت، راهکارهای ویژه پخش و توزیع سراری متناسب با نیازهای صنعت پخش ارائه کرده است. در ارائه این راهکارهای ویژه پخش و توزیع سراری، ویژگی‌های خاص صنعت پخش به شرح زیر مورد توجه قرار گرفته است:

 • توزیع کارآمد و کاهش هزینه های لجستیک
 • مدیریت تعداد زیادی مشتری و پراکندگی جغرافیایی
 • برنامه ریزی ، سفارش‌گیری به موقع و تحویل سریع کالا
 • اعمال شرایط متنوع در فروش و مدیریت تخفیفات و جوایز
 • نظارت بر عملکرد کارکنان فروش و اعمال روش‌های متنوع پرداخت پورسانت
 • استفاده از تبلت و موبایل و افزایش سرعت عمل در فروش و پخش

مسائل و چالش‌های اصلی صنعت پخش و مزایای راهکار پخش میلیونر

یکپارچگی فرایندهای کلیدی کسب وکار با فرایند فروش و پخش مویرگی

ماژول پخش میلیونر، بستر مکانیزه کردن فرایندهای توزیع و پخش بصورت کاملا یکپارچه با سایر فرایندها از جمله خرید، انبار و حسابداری انبار، دریافت و پرداخت و حسابداری را فراهم می‌کند. دستاورد این یکپارچگی، جلوگیری از دوباره‌‌کاری در نرم‌افزارهای جزیره‌ای و اطمینان از یکسان بودن و یکپارچه بودن اطلاعات در کلیه واحدها است. همچنین استفاده از سایر راهکارهای مدیریتی مانند بهای تمام شده و هوشمندی میلیونر در کنار راهکار فروش و پخش، امکان تبادل بهتر اطلاعات بین واحدها را فراهم ساخته و بستری مناسب برای رشد و توسعه کسب و کار ایجاد خواهد کرد.

عملیات توزیع‌ شده، مدیریت متمرکز

راهکار پخش میلیونر با فراهم کردن بستر لازم برای مدیریت پراکندگی در عملیات پخش و همچنین زیرساخت اطلاعاتی یکپارچه، به کسب و کارهای فعال در این صنعت کمک می‌کند که در عین انجام عملیات به صورت توزیع شده و در شعب فروش پراکنده، هدایت، کنترل و مدیریت متمرکزی را اعمال کنند.

مدیریت سیاست‌ها و فروش و نظارت بر عملکرد صحیح آنها در فرایند فروش

مدیران فروش ضمن طراحی مدل‌های تخفیفی و جوایز خرید می‌توانند نسبت به اعمال و اجرای صحیح آنها در فرایند فروش و پخش اطمینان داشته باشند و تاثیر تخفیفات و جوایز در افزایش درآمد را ارزیابی کنند.

کاهش زمان تحویل سفارشات و افزایش سهم بازار با استفاده از تبلت و موبایل

سفارش گیری و فروش گرم به دو روش آنلاین و آفلاین با استفاده از موبایل و تبلت قابل انجام بوده و اطلاعات از طریق نت گوشی، پیامک و یا دسترسی به شبکه Wifi قابل انتقال به سرور خواهد بود. از این طریق ضمن تسریع در دریافت و ارسال سفارش به شرکت، می‌توان زمان تحویل محصول به مشتری را کاهش داد و با کسب رضایت مشتری، زمینه رشد فروش و افزایش سهم بازار را فراهم ساخت.

 

دسترسی لحظه‌ای به اطلاعات سفارش‌های دریافت شده و فاکتورهای گرم

با استفاده از این راهکار، ضمن ثبت زمان مراجعه به مشتری، کنترل‌های لازم به منظور تفکیک منطقه و مشتریان مربوط به هر ویزیتور انجام می‌شود و مدیران شعب و فروش می‌توانند عملکرد ویزیتورها و فروشندگان را کنترل و بررسی کنند.

مقایسه دقیق عملکرد پرسنل با اهداف فروش

با استفاده از راهکار پخش میلیونر، محاسبات پورسانت در کمترین زمان ممکن و بصورت کاملا اتوماتیک و یکپارچه با سایر ماژول‌ها صورت گرفته و ضمن کاهش زمان صرف شده بابت انجام عملیات استخراج اطلاعات اولیه و محاسبه پورسانت ، خطاهای رایج انسانی نیز حذف می‌شود.

مدیریت مناسب بر روی موجودی محصولات

با ایجاد یکپارچگی مناسب بین فرایندهای فروش و پخش مویرگی و انبارداری، کنترل دقیق ورود و خروج محصولات میسر شده و صحت و دقت عملکرد پرسنل قابل ارزیابی و مدیریت می‌شود.

ویژگی‌های اصلی پخش میلیونر

 • یکپارچگی کامل با سایر ماژول‌ها در حوزه‌های مالی، انبار و حسابداری انبار، تدارکات و سرمایه انسانی
 • پشتیبانی از همه‌ی رویه‌های فروش مویرگی شامل سرد و گرم، فروش به نمایندگی و فروش درب کارخانه
 • ایجاد بستری مناسب برای انجام کنترل‌های لازم بر روی حساب مشتریان و عمکلرد پرسنل فروش در فرایند فروش و پخش و افزایش صحت و دقت در عملکرد پرسنل توزیع و پخش
 • برخورداری از موتور سیاست‌گذاری منعطف و قدرتمند به منظور پشتیبانی از حالت‌های مختلف قیمت‌گذاری، جوایز و تخفیفات، سیاستهای کنترلی نظیر بدهی مشتری، چک‌های وصول نشده، مطالبات سررسید شده و حجم خرید هر سفارش یا هر روز
 • مدیریت و برنامه‌ریزی برای مراجعه به مشتریان و کاهش هزینه‌های لجستیک در عملیات ویزیت، توزیع، وصول و فروش گرم
 • مدیریت دریافت‌ها و تسویه فاکتورهای مشتریان و اطلاع از مانده حساب مشتریان و فاکتورهای تسویه نشده
 • مدیریت دقیق موجودی محصولات و رزرو به موقع محصولات سفارش گرفته شده و اطلاع به مشتری نسبت به زمان ارسال سفارش
 • محاسبه پورسانت فروش به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای مدیریتی در ارزیابی عملکرد و جبران خدمات پرسنل فروش و پخش
 • بکارگیری تکنولوژی‌های جدید در جهت تسریع در سفارش‌گیری و تحویل کالا و استفاده از تبلت و موبایل به عنوان نماد پیشرفت و توسعه کسب و کار

ماژول‌های اصلی پخش میلیونر

فروش و پخش مویرگی

ماژول فروش‌وپخش مویرگی میلیونر از مرحله سفارش‌گیری تا توزیع و تسویه حساب، فرایندهای فروش‌گرم و فروش سرد را پوشش داده و با استفاده از امکانات برنامه‌ریزی برای ویزیت و توزیع، امکان استفاده بهتر از منابع شرکت را افزایش می‌دهد. همچنین با فرآهم آوردن امکان برنامه‌ریزی، مدیریت و کنترل عملیات ویزیت، توزیع و وصول، ضمن افزایش قابل توجه سرعت عمل شرکت، هزینه‌های مربوطه را به طرز چشمگیری کاهش داده و قدرت شرکت را برای حضور در بازار رقابتی پخش افزایش می‌دهد.

این ماژول با دراختیار داشتن موتور مدیریت تخفیف‌ها و جوایز مختلف و پیچیده، به مدیران فروش امکان می‌دهد تا با اعمال شرایط متنوع فروش، سودآوری بیشتری را برای شرکت خود ایجاد کنند. همچنین با استفاده از امکاناتی نظیر حواله پخش، تور و برنامه روزانه، لیست وصول و مغایرت‌گیریِ بسیار قوی در عملیات خاتمه تور، بصورت روزانه از بروز هرگونه اشتباه و خطا جلوگیری کرده و عملیات تحویل بار و تسویه حساب کارمندان فروش را با شفافیت کامل کنترل می‌کند. در نتیجه مدیران مالی و مدیران انبارها را قادر خواهد ساخت تا ضمن ایجاد کنترل‌های لازم، از صحت عملکرد کارمندان اطمینان حاصل کنند.

پورسانت فروش

ماژول پورسانت فروش با امکان تعیین اهداف فروش، فرایند ارزیابی عملکرد پرسنل فروش و پخش را به منظور محاسبه پورسانت، ساده و آسان کرده و با استفاده از محیط فرمول نویسی و بکارگیری اطلاعات متنوع سیستم‌ها، مدیران شرکت را در جهت اعمال سیاستهای تشویقی و بازدارنده در عملکرد پرسنل یاری می‌دهد.

انجام یک ارزیابی دقیق نسبت به عملکرد پرسنل فروش، نیازمند طراحی مدل‌ها و فرمول‌هایی است که بتواند به خوبی نتیجه فعالیت ایشان را محک زده و پورسانتی متناسب با تلاش و فعالیت ایشان را محاسبه کند. محیط فرمول‌نویسی ماژول پورسانت فروش زمینه محاسبات دقیق و متناسب با تلاش و عملکرد پرسنل فروش را فراهم می‌سازد.

اندروید ویزیتور

اندروید ویزیتور با استفاده از برنامه مراجعه به مشتریان، امکان ثبت سفارش و فاکتور گرم را بصورت آنلاین و آفلاین فراهم می‌کند. این ماژول امکان محاسبه قیمت و شرایط فروش را بصورت لحظه‌ای دارا بوده و ضمن ارسال سریع سفارش به سیستم‌های اطلاعاتی شرکت، امکان ارایه پرینت سفارش و فاکتور به مشتری را فراهم می‌کند.

با استفاده از این ماژول ضمن انجام برنامه‌ریزی برای ویزیتورها و فروشندگان، اطلاعات مورد نیاز از سرور اصلی به تبلت منتقل شده و علاوه بر ثبت سفارش و فاکتور طبق برنامه‌ی تعیین شده، می‌توان برای سایر مشتریان مرتبط با ویزیتور نیز عملیات سفارش‌گیری و فروش را ثبت کرد.

ماژول موبایل سرویس پخش کنترل‌های لازم بر روی حساب و اعتبار مشتری و موجودی قابل فروش را انجام داده و محاسبه قیمت، تخفیفات و جوایز را بصورت برخط و لحظه‌ای در اختیار ویزیتور قرار می‌دهد تا پس از دریافت تاییدیه مشتری، سفارش و فاکتور را پرینت کرده و به مشتری ارائه کنند. اندروید ویزیتور جزوه راهکارهای ویژه پخش و توزیع سراری میلیونر برای کسب و کارها متناسب است .

راهکار یکپارچه میلیونر ویژه صنعت پخش

میلیونر، مجموعه یکپارچه‌ای از راهکارهای کسب و کار است که با پوشش دادن وجوه مختلف کسب و کار، سازمان‌ها را در بالا بردن بهره‌وری، کارایی و در نتیجه سودآوری یاری می‌رساند.

هر ماژول، به پشتوانه تجربه و تخصص گردآوری شده، کارکردهای پیشرفته و کاملی را در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد که زمینه‌ساز سهولت عملیات، بینش عمیق مدیریتی و موفقیت‌های آینده خواهد بود.

فهرست
question